Informacje praktyczne

Na zajęciach:

 • należy mieć ze sobą strój i obuwie na zmianę
 • nie wolno ćwiczyć w biżuterii (należy zdjąć wszelkie bransoletki, wisiorki, kolczyki, pierścionki itp)
 • należy mieć ze sobą butelkę wody
 • należy uważać i dbać o bezpieczeństwo innych uczestników
 • należy stosować się do poleceń instruktora
 • należy wykonywać ćwiczenia zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez prowadzącego

 

Strój na zajęcia:

dla dzieci w wieku szkolnym 

 • Legginsy lub spodnie za kolano – ważne jest, aby utrzymywać ciepło rozgrzanych mięśni
 • Bawełniany T-shirt
 • Obuwie z nieślizgającą się, miękką podeszwą (np. tenisówki, baletki) lub specjalistyczne obuwie do tańca (np. jazzówki lub tzw. sneakery).

Ponieważ dzieci szybko rosną, na tym etapie zalecamy zwykłe, wygodne i bezpieczne obuwie, na przykład to samo, w którym dziecko uczęszcza na lekcje WF-u

 

dzieci uczęszczające na lekcje baletu

 • dziewczynki: body oraz spódniczka, baletki, jasne rajstopy, włosy upięte w koczek
 • chłopcy: biała dopasowana koszulka, czarne legginsy i baletki
 • kostium do baletu (body), białe/ pudrowe legginsy lub rajstopy, spódniczka (tutu) – dziewczynki
 • czarny t-shirt i legginsy – chłopcy

 

młodzież

Strój zależy od stylu tańca. Zalecamy taki, który pozwoli utrzymać ciepło rozgrzanych mięśni na przykład:

 • Legginsy lub rajstopy bez stóp na zajęcia z tańca jazz/musicalowego/współczesnego/modernu, spodnie dresowe na zajęcia z tańca hip-hop
 • body, kostium lub stanik sportowy oraz t-shirt lub koszulka bawełniana
 • jazzówki, baletki, napalcówki, sneakery, tenisówki

 

Zajęcia składają się z:

1. rozgrzewki
2. ćwiczeń z danej techniki tańca
3. ćwiczeń wzmacniających i rozciągających poszczególne partie ciała (w zależności od grupy)
4. nauki choreografii
5. „szlifowania” choreografii
6. ćwiczeń końcowych z zmniejszającej się intensywności

Intensywność zajęć i przeciwwskazania

Zaleca się, aby rodzice/opiekunowie małoletnich uczestników zajęć skonsultowali się z lekarzem w celu upewnienia się, że nie ma przeciwwskazań, aby małoletni uczestniczył w ćwiczeniach fizycznych.

Przebieg zajęć

Zajęcia rozpoczynają się od solidnej rozgrzewki o narastającej intensywności, która ma na celu przygotować ciało do wysiłku fizycznego poprzez rozruszanie stawów i rozciągnięcie mięśni. Zajęcia dla najmłodszych grup mogą być poprzedzone taneczną zabawą np. w „posągi” (dzieci truchtają w rytm muzyki i po jej wyłączeniu zastygają w pozycjach), która jest formą ćwiczenia aerobowego.

Następnie uczestnicy zajęć wykonują kilka ćwiczeń technicznych charakterystycznych dla danej techniki tańca (np. piruety, obroty, wymachy nóg, skoki).

Po ćwiczeniach przechodzimy do nauki choreografii. Instruktor krok po kroku pokazuje sekwencję ruchów, uczestnicy naśladują i poprzez powtórzenia uczą się kroków. Następnie sekwencję ćwiczy się w rytmie muzyki. Pod koniec zajęć kilkukrotnie powtarza się nauczony kawałek. W zależności od nauczanego na danych zajęciach stylu, ta część może mieć zróżnicowaną intensywność (np. sytl disco jest bardzo dynamiczny i energiczny oraz wymaga większej wytrzymałości, siły i sprawności, podczas gdy np. styl musicalowy może być np. tańcem chodzony, którego intensywność jest nieporównywalnie mniejsza niż poprzedniego). Są też takie zajęcia podczas, których dzieci przygotowują się do występu. Wtedy kilkukrotnie tańczą cały układ od początku do końca, z przerwami na wodę, uwagi, poprawki, przećwiczenie nierównych momentów.

Pod koniec zajęć prowadzący spowalnia tempo zajęć i pokazuje ćwiczenia wyrównujące oddech i tętno. Podczas zajęć robione są regularne przerwy na napicie się wody i krótki odpoczynek.

 

Zajęcia Akcent, Akcent Junior, Akcent Teens

Zajęcia tych grup prowadzone są w sposób bardziej intensywny. Oprócz standardowej rozgrzewki, dzieci i młodzież wykonują trudniejsze ćwiczenia techniczne (np. z zakresu baletu czy techniki jazz, gdzie pracuje wiele mięśni na raz, wymagane jest większe skupienie, sprawność fizyczna, gibkość, elastyczność i wytrzymałość). Uczestnicy powinni uważnie słuchać instrukcji prowadzącego, który mówi w jaki sposób bezpiecznie i poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Dodatkowo na zajęciach tych grup uczestnicy wykonują ćwiczenia wzmacniające (brzuszki, pompki, grzbiety itp) oraz rozciągające (w szczególności do szpagatów i sznurków). Biorą także udział w zajęciach z akrobatyki (stanie na rękach, głowie, przewroty, figury grupowe).

Z chęcią odpowiemy na pytania rodziców/opiekunów dotyczące organizacji i intensywności zajęć.
Zapraszamy do kontaktu studioakcent@outlook.com lub 607 138 802.

 

Opinie o naszym Studiu Tanecznym

Facebook

YouTube