Beata Mysińska

Założycielka Studia Tanecznego Akcent

 

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Turczynowicza w Warszawie. Miłośniczka tańca klasycznego, musicalowego i jazzu. Już jako dziecko występowała na deskach Teatru Wielkiego m.in. w: “Jezioro Łabędzie”, “Spartakus”, “Don Kichot”, “Dziadek do orzechów” czy “Pan Twardowski”. Od najmłodszych lat wiedziała, że TANIEC TO JEJ ŻYCIOWA PASJA! 

Po ukończeniu szkoły baletowej rozpoczęła pracę w zespole tańca nowoczesnego, co umożliwiło jej podróżowanie po świecie. W latach siedemdziesiątych nie każdy miał taką okazję! Zagranicą występowała z zespołami m.in.: “Sabat” Małgorzaty Potockiej, “Non Monsieur”, “Lady Chick” oraz “Vacat”. Współpracowała także z kabaretami Zenona Laskowika i Janusza Rewińskiego.

Pod koniec lat 80 rozpoczęła współpracę z Januszem Józefowiczem. Jako asystentka choreografa brała udział w tworzeniu pierwszego polskiego musicalu „Metro”. Spektakl na początku wystawiany był w Teatrze Dramatycznym, co więcej przedstawienie było grane na nowojorskim Broadway’u. Pani Beata Mysińska pracując z Metrem 15 lat, spektakl ten widziała ponad 1000 razy. Przed każdym przedstawieniem skrupulatnie prowadziła próby taneczne, a po występach dzieliła się konstruktywnymi uwagi z tancerzami. Z Teatrem Studio Buffo współpracowała również przy tworzeniu spektakli „Grosik” oraz „Przeżyj to Sam”.

Beata Mysińska prowadziła eliminację oraz przygotowywała dzieci i młodzież do musicalu „Piotruś Pan” na deskach Teatru Muzycznego Roma, a obecnie wystawianego w Teatrze Studio Buffo. Jeszcze w 2004 r. tańczyła w spektaklu „Romeo i Julia” w reż. Janusza Józefowicza na Hali Torwar. Równolegle do swojej pracy w teatrze, pani Beata rozwijała swoją karierę pedagogiczną. Od 1992 r. do 2015 r. pracowała jako choreograf i nauczyciel tańca w Studio Artystycznym Metro przy Teatrze Buffo.

W 2000 r. postanowiła spełnić swoje marzenie i otworzyć swoją szkołę tańca – Studio Taneczne Akcent. Na początku istnienia Akcentu wszystkie zajęcia prowadziła osobiście, obecnie starannie dba o dobór najlepszych instruktorów. Chce aby dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Studia Tanecznego Akcent poznawały różne style tańca i wszechstronnie się rozwijały. Zespoły regularnie startują w różnych konkursach, występują na festiwalach, WOŚP i uroczystościach szkolnych. Wszystkie grupy taneczne (nawet te najbardziej początkujące) mają okazję występować, gdyż konkursy to nie tylko wygrywanie, ale i nauka pracy w grupie, samodyscyplina oraz zdrowe współzawodnictwo. Pani Beata znana jest z zamiłowania do kostiumów scenicznych, dlatego też przy każdym występie Studio Taneczne Akcent zapewni Twojemu dziecku strój. Jest pasjonatką tańca i kocha to, co robi. Osoby, które są już z nami, wiedzą, że Akcent to jej drugi dom.

 

      

 

Opinie o naszym Studiu Tanecznym

Facebook

YouTube