Informacje o nas

Studio Taneczne Akcent

cover

Studio Taneczne Akcent istnieje od 2000 r. Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży w różnych stylach tańca tj. jazz, modern, street dance, dance show, taniec klasyczny, współczesny czy musicalowy oraz akrobatyki. Pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów rozwijamy pasję i warsztat taneczny. 

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sześciu lokalizacjach. Uczymy od podstaw, więc na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci. Najbardziej utalentowana młodzież z predyspozycjami tanecznymi trafia do zespołów Akcent Junior (8 – 13 lat) oraz Akcent (13+), które biorą udział w licznych konkursach i festiwalach tanecznych.

Jesteśmy niepubliczną placówką oświatowo wychowawczą. Naszym statutowym celem jest kształcenie dzieci i młodzieży w zakresie różnych stylów tańca, upowszechnianie zdrowego stylu życia poprzez ruch i taniec, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań. Swoje cele realizujemy poprzez prowadzenie zajęć programowych, organizowanie imprez prezentujących osiągnięcia uczniów, uczestnictwo w konkursach, festiwalach i przeglądach, współpracę ze szkołami publicznymi i niepublicznymi oraz organizację letnich i zimowych warsztatów artystycznych. Działamy w oparciu o wpis do ewidencji placówek i szkół niepublicznych prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego. Organem prowadzącym placówkę jest osoba fizyczna – Beata Mysińska.

o nas

Kliknij na odpowiednią grupę, aby dowiedzieć się więcej:

 

Beata Mysińska

Założycielka Studia Tanecznego Akcent, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. W trakcie swojej kariery tanecznej występowała na polskich i międzynarodowych scenach teatralnych oraz w zespołach: Sabat Małgorzaty Potockiej, Non Monsieur, Lady Chick oraz Vacat. Współpracowała z kabaretami Zenona Laskowika i Janusza Rewińskiego.

Od 1990 r. była asystentką choreografa Janusza Józefowicza w musicalu “Metro” oraz współpracowała przy tworzeniu spektakli “Grosik” i “Przeżyj to sam” w Teatrze Buffo. Brała również udział w przygotowaniu dzieci do musicalu “Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym Roma. Jest wieloletnim nauczycielem tańca oraz autorką wielu choreografii. Od 1992 do 2015r. pracowała jako choreograf i nauczyciel tańca w Studiu Artystycznym Metro przy Teatrze Buffo.

W 2000 r. postanowiła otworzyć swoją szkołę tańca – Studio Taneczne Akcent. Na początku istnienia Akcentu wszystkie zajęcia prowadziła osobiście. Obecnie dba o dobór najlepszych instruktorów uczących różnych gatunków tańca. Chce aby dzieci i młodzież znały różne style i wszechstronnie się rozwijały. Jest pasjonatką tańca i kocha to, co robi. Regularnie zgłasza zespoły na różne konkursy i festiwale. Szuka okazji do występów dla wszystkich jej grup tanecznych (nawet dla bardziej początkujących), ponieważ wie, że konkursy to nie tylko wygrywanie, ale także cenna nauka pracy w zespole, samodyscypliny, zdrowego współzawodnictwa. Jest osobą bardzo zaangażowaną i całe życia poświęca swojej pasji. Osoby, które są już z nami, wiedzą, że Akcent to jej drugi dom. Więcej w zakładce O nas – Beata Mysińska. 

 Fotor082411441

Nasi uczniowie

W Akcencie dokładamy wszelkich starań, aby nasi uczniowie nie tylko mogli rozwijać swoją pasję, ale również byli przygotowani na ewentualną dalszą karierę taneczną. Uczymy nie tylko choreografii, ale również podstaw tańca klasycznego, technik tańca współczesnego oraz tańca jazz. Wielu naszych wychowanków osiągnęło sukcesy w dziedzinie tańca i choreografii. Części z nich udało się dostać do renomowanych szkół tanecznych w Europie (m.in. London Studio Centre, Laban, Millenium Dance, P.A.R.T.S.), mieliśmy również okazję śledzić zmagania kilku z nich w programie You Can Dance, inni występują w teatrach (np. Teatr Buffo – m.in. “Metro”, “Romeo i Julia”, “Polita”, Teatr Roma – “Akademia Pana Kleksa”, “Piotruś Pan”), programach telewizyjnych (np. “Jaka to Melodia?”, “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), filmach (“Bitwa Warszawska 1920”)  lub podążyli ścieżką pedagogiczną.

wychowankowie

Kliknij tutaj, żeby przeczytać więcej.

Opinie o naszym Studiu Tanecznym

Facebook

YouTube