Taneczna zima w mieście

Zima w mieście

Twoje dziecko część ferii spędzi w Warszawie?

Zastanawiasz się jak wypełnić mu czas wolny od zajęć szkolnych?

Zapisz swoją pociechę na naszą Zimę z Tańcem!

***

dla klas 0 – VII

Termin:  28 styczeń – 1 luty 2019

Koszt: 650 zł

***

Codziennie o 8:30 spotykamy się  szkole podstawowej nr 330 ul. Mandarynki.
Zabieramy dzieci na salę taneczną, gdzie odbywają się zajęcia akrobatki oraz z tańca (jazz musicalowego lub show dance) – 2 x 75 min dziennie
Następnie urządzamy drugie śniadanie z kanapka, owocem oraz ciepłą herbatą i wyruszamy na miasto.
Codziennie zapewniamy inne edukacyjno – kulturalne atrakcje.
Po zajęciach udajemy się na obiad.
Artystycznie spełnieni i uśmiechnięci spotykamy się z powrotem z rodzicami o godz. 17.30 w sp. 330.

***

W tym roku wybraliśmy pięć najciekawszych, zróżnicowanych i

najbardziej  interaktywnych warsztatów:

atrakcje-zima-www

 

PONIEDZIAŁEK – Teatr Dramatyczny

Grupa kl. 0-2 oraz kl. 3-7: 
Zwiedzanie sceny Teatru w zabytkowych pomieszczeniach Pałacu Kultury i Nauki. Dzieci rozpoczną zwiedzanie d od najbardziej oczywistych przestrzeni jak hol kasowy, foyer i wi-downia, przez korytarze, zakamarki, kulisy, pracownie (tak, też te na poziomie -1 gdzie Pałac Kultury i Nauki łączy się w jedną, wielką sieć niezgłębionych korytarzy), garderoby, charakte-ryzatornie, aż na scenę. Teatr, scenografia, kostiumy, charakteryzacja, premiera, widownia, adaptacja, peruka, afisz, scena, bilet… Będzie dużo nowych pojęć, sporo chodzenia i jeszcze więcej do zobaczenia.

 

WTOREK- Zamek Królewski

Grupa kl.0-2: „Z godłem w herbie”
Z herbami stykamy się na co dzień, ale zazwyczaj nie zwracamy na nie uwagi, a przecież heraldyka skrywa bogaty świat form i treści. W trakcie zajęć dzieci omówią dzieje heraldyki i jej symbolikę. W części praktycznej dzieci stworzą własne herby.

Grupa kl. 3-7: „Mapy przed wiekami, czyli jak dotrzeć do celu”
Dzieci dowiedzą się czy mapa zawsze prowadzi do celu? Jak dawni kartografowie sporządzali mapy
i czy dokładność była dla nich najważniejsza? Co mapa musi zawierać, żeby być mapą? Warsztaty zaznajamiające z historią kartografii i dawnymi mapami. Dzieci sporządzą własne plany nieznanych krain.

 

ŚRODA – Centrum pieniądza

Grupa kl.0-2: „Od denara do złotego”
Dzieci podążą śladami pieniądza na ziemiach polskich. Poszukując niezwykłych monet i roz-wiązując intrygujące zagadki odkryją, że pieniądze związane są nierozłącznie z historią Polski. Ustalą też, dlaczego nasza waluta nazywa się złoty oraz o czym możemy „przeczytać” na współczesnych polskich banknotach.

Grupa kl.3-7: „5 x pieniądz”
W czasie zajęć dzieci usłyszą pięć bardzo różnych opowieści o pieniądzu: skąd się wzięły, jak wyglądały dawniej, jakie przedstawienia znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych oraz czy monety zawsze są okrągłe.

 

CZWARTEK – Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

Grupa kl. 0-2 oraz kl. 3-7: Warsztaty plastyczne inspirowane twórczością polskiego artysty
Celem warsztatów jest przybliżenie dzieciom twórczości polskich artystów oraz różnych technik, mediów i nurtów w sztuce. Punktem wyjścia do rozmowy o twórczości artysty staje się praca z kolekcji galerii. Teorię dzieci uzupełnią plastyką – druga część spotkania to zajęcia plastyczne inspirowane wybraną pracą, przybliżające jej treść i formę. Dzieci wezmą udział w interaktywnych zajęciach plastycznych prowadzonych przez edukatorów Zachęty.

 

PIĄTEK – pracownia kreatywna „Formy Kolory”

Grupa kl.0-2: Filcowa bransoletka
Dzieci poczują się jak kreatorzy mody i stworzą jedyną w swoim rodzaju ozdobę z filcu – bransoletkę. Dział filcu przyciąga swoimi kolorami i miękkością. Własnoręcznie wykonana bransoletka będzie przykuwać wzrok i co najważniejsze – to będzie jedyna taka bransoletka na świecie.

Grupa kl.3-7: Ceramika
Dział ceramiki przyciąga oryginalnymi formami i szeroką gamą kolorów farb. Pędzle, gąbki, stemple pomagają stworzyć niepowtarzalne wzory. Dzieci indywidualnie stworzą funkcjonal-ny prezent, ozdobią figurkę, która w przyszłości będzie stylową ozdobą w pokoju dziennym bądź skomponują zastawę stołu z niepowtarzalnym, autorskim wzorem.

 

atrakcje-zima-www-2

ZAPISY:

Napisz na studioakcent@outlook.com bądź zadzwoń 607 138 802
Zaliczka 300 zł płatna do 15 grudnia 2018 –  pozostała kwota do 15 stycznia 2019.
Cena zawiera: zajęcia taneczne i akrobatyczne, opiekę, obiad,  przekąskę, bilety wstępu, ubezpieczenie.

Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową. 

Opinie o naszym Studiu Tanecznym

Facebook

YouTube