Ogólnopolskie Spotkania Taneczne – SPONTAN 2015 – Teatr ROMA – 15 czerwca 2015

W dniu 15 czerwca zespoły Akcent, Mini Akcent 1 i Akcent Teens  wzięły udział w 12. Ogólnopolskich spotkaniach Tanecznych SPONTAN w Teatrze Muzycznym ROMA.

W skład jury wchodzili Bartosz Figurski, Michał Adam Góral i Łukasz Depa. Po obejrzeniu 59 prezentacji w wykonaniu 44 zespołów tanecznych z 19 miast Polski przyznało III miejsce zespołowi Mini Akcent 1 dla “Hokus Pokus” w choreografii Joanny Teśli. Tego dnia zaprezentowaliśmy:

  • Akcent Teens, Biało Czerwoni, chor. Joanna Teśla, w kategorii taniec nowoczesny
  • Mini Akcent 2, Czarownice, chor. Joanna Teśla, III miejsce w kategorii etiuda taneczna
  • Mini Akcent 1, Gazety, chor. Joanna Teśla, w kategorii taniec nowoczesny
  • Mini Akcent 1, Gospel, chor. Joanna Gołębiowska, w kategorii inne propozycje taneczne
  • Akcent, Koszmarny Sen, chor. Joanna Teśla, w kategorii etiuda taneczna
  • Akcent Teens, Pająki, chor. Joanna Teśla, w kategorii etiuda taneczna
  • Akcent Teens, Listen, chor. Izabella Borkowska, kat. Inne propozycje taneczne
  • Akcent, Sia, chor. Izabella Borkowska, kat. inne propozycje
  • Akcent, Kreator, chor. Mishel Mirpuri, kat. taniec nowoczesny

 

 

Jak o swoim konkursie piszą organizatorzy, SPONTAN to “To niepowtarzalna okazja, by w ciągu jednego dnia, na profesjonalnej scenie zobaczyć ponad 600 tancerzy, najlepsze choreografie najlepszych zespołów z kilkunastu miejscowości z Polski. Zaprezentują się w kategoriach: taniec nowoczesny, etiuda taneczna oraz inne propozycje taneczne, a oceni ich znakomite jury: BARTOSZ FIGURSKI, MICHAŁ ADAM GÓRAL, ŁUKASZ DEPA. Swoje nagrody przyzna także jury młodzieżowe.

W przeglądzie bierze udział młodzież (gimnazjum, szkoła średnia, studenci), zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.

Przez lata nasz festiwal kształtował swoją formę, zmieniał nazwę i miejsce prezentacji. Zaczynaliśmy w małej sali gimnastycznej na warszawskich Siekierkach. Z czasem uczestnicy tańczyli na deskach Teatru Buffo, Teatru Polskiego, Teatru Muzycznego Roma oraz w Sali Kongresowej. Z roku na rok zgłasza się coraz więcej zespołów i oglądamy coraz ciekawsze choreografie a jurorom coraz trudniej jest wybrać te najlepsze. SPONTAN cieszy się dużą popularnością i pokazuje wysoki poziom amatorskich grup tanecznych. Zainteresowanie konkursem przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania.”

 

SAM_1288_Fotor_Collageb_Fotor SAM_1288_Fotor_Collage_Fotor

 

 

 

 

 

 

 

Opinie o naszym Studiu Tanecznym

Facebook

YouTube